A képzést 2025. szeptember 1-jén indítjuk.
A képzés feltételeiről, tantárgyairól, követelményeiről itt tájékozódhat.
A jó, piacképes szakmák között a kereskedő kiemelt helyen áll, hiszen szakszerű munkájára mindig szükség lesz. Hosszú távú munkalehetőség, erkölcsi, valamint nem utolsó sorban anyagi megbecsülés vívható ki a kereskedelemben. A kereskedő képzés során elsajátított készségek és ismeretek akár alkalmazottként is hasznosíthatók, de a saját vállalkozás indításához szükséges jogi és szakmai ismereteket is átadjuk a képzés során.
Feladata a kereskedelmi egység szabályszerű és célszerű működésének biztosítása. Irányít, szervez és elemez – a bolt, az üzlet érdekeit szem előtt tartva. A kereskedő biztosítja a működéshez szükséges személyi- és tárgyi feltételeket. Ő veszi föl a munkavállalókat, és ő szerzi be a berendezési tárgyakat.
Akár a bolthálózat arculatának kialakításában is részt tud venni, alakíthatja a választékot. Folyamatosan figyelemmel követi és elemzi az aktuális piaci helyzetet, hogy gyorsan megfelelő választ tudjon adni a változásokra.
Szükség esetén vállalkozást indít, vagy szüntet meg – a képzés során megszerzett – a vállalkozások működtetéséhez szükséges ismeretek alapján. Kiválasztja és kialakítja az üzlethelyiséget.
Képes elindítani és működtetni az elektronikus kereskedelem különböző formáit. Alkalmazza a fizikai valóságban és az online világban működő kereskedelem adta lehetőségeket. Foglalkozik a személyes adatok védelmével, a direkt marketing lehetőségeivel, az áruforgalmi adminisztrációval és az aktuális trendekkel.
A kereskedő és webáruházi technikus szakember feladata az áruforgalom tervezése, irányítása, lebonyolítása, kontrollálása, az áruk adás-vétele, amely magában foglalja a B2B (vállalatok egymás közötti értékesítése) és a B2C (vállalat és vásárlók közötti értékesítése) kereskedelmi és webáruházi értékesítést egyaránt.
A jó kereskedő ismérvei
A kereskedelmi egység működését tehát már a megalakulásától képes irányítani, szervezésével pedig biztosítani tudja a zavartalan és hatékony működést. A kereskedő ért a különböző marketingtevékenységekhez, képes a megfelelő dolgozókat alkalmazni. Feladatai közé tartozik a beszerzés lebonyolítása, a raktározás megszervezése, a készletek nyilvántartása. A készletgazdálkodás mellett az értékesítési tevékenység megszervezése is a feladatköréhez tartozik.
A fentiekből jól látszik, hogy egy rendkívül felelősségteljes és komoly munkakörről van szó, amely elengedhetetlen a modern kereskedelemben. Így a kis- és nagykereskedők számára nagyon fontos a megbízható és jó szakmai felkészültségű kereskedő végzettségű munkavállaló alkalmazása.
Mire készít fel ez a képzés?
A kereskedelmi egység működtetése tehát rendkívül sokrétű feladat: a kereskedő végzi az árukészlet megrendelését, így figyelnie kell annak sokszínűségére, valamint arra is, hogy a raktárkészlet ne apadjon ki. Gondoskodik a munkabeosztásról, megszervezi az üzletmenetet, mindezt pedig az értékesítési elemzésekre, a tapasztalataira támaszkodva teszi, figyelembe véve a piaci jellemzőket is.
A kereskedő képzés során minden szükséges ismeret elsajátítható. A kereskedelem széles köre válik elérhetővé, hiszen bútorok, lakástextilek, élelmiszerek, vegyi áruk és ruházati termékek kereskedelmét is tanítják a képzés alatt.
A kereskedő képzés jelentkezési feltételei
A képzés érettségi után, állami finanszírozással végezhető el. A beiratkozáshoz szükséges az érettségi bizonyítvány, a képzés elkezdéséhez egészségügyi alkalmassági vizsgálatok szükségesek.
A 2019. évi LXXX. törvény a szakképzésről 53.§ (2) alapján nappali tagozaton csak az kezdheti meg tanulmányait, aki az adott tanévben nem tölti be a 25. életévét, vagyis – a 2024/2025. tanév esetében – 2001. január 1-jén vagy később született.
A 34 fő jelentkezését várjuk nappali tagozaton államilag finanszírozott formában.
Kereskedő képzés |
Tanulói jogviszony
|
---|---|
Időtartam: | 2 tanév |
Ütemezés: | Hétfőtől péntekig 08.00 – 17.00 |
Helyszín: | 1119 Budapest Mérnök u. 39. |
Szolgáltatási díj: | 10 000 Ft / félév |
Miért válasszam a nappali tagozatos képzést? | |
Egyéb juttatások: | Diákigazolvány, családi pótlék, árvaellátás, egészségbiztosítás, ösztöndíj |
Ügyfélszolgálatunk elérhetőségei:
info[kukac]metakepzes.hu
06-1/88-33-652
06-30/269-10-80
06-30/269-20-40
A kapcsolati űrlap kitöltésével Ön későbbi időpontokban további információt kap a képzésről, nyílt napjainkról, beiratkozási időpontokról és az intézményről hírlevél formájában.
A kapcsolati űrlap kitöltésével Ön későbbi időpontokban további információt kap a képzésről. Amennyiben további kérdései vannak a képzéssel kapcsolatban, azt szintén felteheti itt. A kérdésekre kollégáink néhány napon belül válaszolnak. Beiratkozni személyesen kell, előre meghatározott, a honlapon feltüntetett időpontokban.