Amikor megpályáztam az írországi szakmai gyakorlatot nagyon izgultam hogy ez most összejöjjön számomra, hiszen a Kanári-szigetekre sajnos nem tudtam elutazni, a covid miatti kevés turisztikai munkalehetőségek miatt. Viszont mindenképpen szerettem volna egy ilyen szakmai gyakorlaton részt venni, ezért nem is volt kérdés, hogy élek az újabb lehetőséggel, azaz Írországgal. Két helyszín között lehetett választani, az én választásom pedig Tralee városára esett, miután mindkét helyszínt megnéztem interneten. Tralee és környéke valahogy jobban vonzott mint Parknasilla, így hát nagy boldogság volt, mikor végül kiválasztottak az útra.
Június 15-én utaztunk ki, aznap már nem volt tanítás, viszont 14-én még volt, így kicsit kényelmetlen volt összepakolni és mindent ellenőrizni megvan-e aznap délután, de természetesen sikerült. Délután találkoztunk a repülőtéren, viszont elég sokat kellett várnunk járatkésés miatt, de még ez sem volt olyan vészes így hogy addig is tudtam telefonálni családdal, barátokkal, illetve internettel kibírható szinte minden. Estefele szállt fel végül a gépünk, Shannon-ba érkeztünk meg a repülőtérre, Claire megyébe, ahonnan egy nagyon kedves taxisofőr vitt Tralee-be, ami már Kerry megye. Az út elég hosszú volt, bár lehet én éreztem csak extrán hosszúnak a fáradtság miatt. Igaz már sötét volt, de azért nagyon próbáltam valamit kivenni a táj szépségéből a kocsiablakon keresztül. A Manor West Hotel-be éjfél körül érkeztünk, rögtön elfoglalhattam a szobám, és így aznapra már csak az alvás maradt reggelig.
Másnap egy csütörtöki nap volt, a munka még nem kezdődött el, csak megismertük a hotel egyik superviser-ét Anne Marie-t, aki körbevezetett minket a hotelben, elmagyarázta mi lesz holnaptól kezdve a feladat, illetve hogy hol található a kis irodájuk, ahol majd minden reggel munka előtt találkozunk. Ezután városnézésre indultunk Tralee-ben, ahol még a város szélén lévő malomba is sikerült bejutnunk egy remek idegenvezetésre.
- hét
Reggel megkezdtük a munkát a Manor West Hotel-ben. Először Anne Marie-vel találkoztunk az irodában, ahol röviden megismerkedtünk az aznapra beosztott szobalányokkal, majd Anne Marie segítsége által megtanultuk hogy kell az ágyneműket felhúzni, hogy aznap már hatékony segítség legyünk az ott dolgozóknak. A feladatunk ugyanis az volt, hogy annak a szobalánynak aki mellé beosztanak minket aznapra, a lehető leggyorsabban segítsünk az ágyakat áthúzni, míg ő takarít, fürdőszobát tisztít stb. Mindenképpen szükség volt arra, hogy a lehető leggyorsabban és alaposabban haladjunk, mert egy szobalányra osztanak átlagosan 8 szobát, és ezeket időben fel kell készíteni az újabb vendégek fogadására, hogy mire megérkezik az adott vendég, már egyből várakozás nélkül el tudja foglalni a szobáját. De persze annak ellenére hogy nem szabadott időt húzni a mozgalmasabb napokon elnézték és nem bánták hogy ebben az első hétben még nem mindig megy az ágynemű megfelelő felhelyezése, hagytak időt a technikák elsajátítására, és végig nagyon kedvesek és türelmesek voltak. Az első héten különböző szobalányok mellé lettem beosztva mindennap, és mindegyikkel nagyon szerettem együtt dolgozni. Két szabadnap járt nekünk egy héten, az első két szabadnapomon Dingle-be utaztam, a Dingle félszigeten elhelyezkedő egyik legnépszerűbb öböl menti városba. Busszal mentem, és már az út is csodálatos volt, a dombok között vitt a busz, a lent elterülő panoráma és a távolban az óceán látványa egyenesen lenyűgöző volt! Maga a város is nagyon megkapó, lendületes, fiatalos, színes. Tele nagyon jó fej, barátságos emberekkel, akik nem bánják ha visszakérdezel mert nehéz sokszor az ír akcentus megértése. Elmondhatatlanul élveztem a Dingle-ben eltöltött időm, és szerencsére pont sikerült kifogni a napos időjárást.
- hét
A második héten már egy fokkal jobban ment a munka, és így jobban is élveztem. Jó volt hogy a legtöbb nap pörgős volt, mégis sokszor meg lehetett állni pihenni, illetve a reggeli szünetek és az ebéd is megfelelő volt egy kis lazulásra munka közben. Már több munkatársam is megismertem és még mindig nem volt egy olyan ember se, akivel ne dolgoztam volna együtt szívesen. Mégis akivel a legjobban együtt tudtam működni, az Jade volt, akiről kiderült hogy velem egykorú, és amint mellé osztottak be szinte egyből nagyon jó barátnők lettünk. Munka közben rengeteget beszélgettünk mindenféléről, szerencsére az ő akcentusa nem volt túl érthetetlen. Nagyon örültem hogy lett egy helyi barátnőm és már nem éreztem magam túl egyedül. Ezen a héten is hétfőn és kedden voltak a szabadnapjaim, viszont most nem utaztam el sehova messzire, csak Tralee-t próbáltam jobban felfedezni, mert az esős hideg időjárás nem sok esélyt hagyott a normális utazásra. De nem bántam, mert új helyeket tudtam felfedezni itt helyben, és ki tudtam próbálni a helyi ételeket, mint például a seafood chowder.
- hét
Az utolsó előtti héten már úgy éreztem sikerült megfelelően belerázódnom a munkába, és addigra már természetesen minden munkatársam megismertem, illetve a másik két superviser-em, azaz Vilmát és Agneska-t is. Szerencsére mindenkivel jóban lettem korosztálytól függetlenül, mindenki kedvelt, amikor volt valami bajom azt mindig el tudtam mondani bármelyik superviser-nek, sőt nagyon sokszor ők jöttek be a szobába amiben éppen dolgoztam, hogy segítsenek és beszélgessünk, ez mindig nagyon jól esett. Jade-el pedig annyira jóban lettem, hogy whatsapp számot is cseréltünk, és egyik rövidebb munkanapunk után bemutatott a baráti társaságának, akikkel később az este folyamán elmentünk bowlingozni, nagyon élveztem és nagyon örültem, hogy ennyi új embert ismerhettem meg. Ezen a héten a szabadnapomon Ballybunion-ba utaztam el, egy small town benyomást keltő városkába, ami közvetlen az óceánparton helyezkedik el, és híres a strandjairól illetve a Cliff Walk-ról, ami a sziklákon kialakított sétány, közvetlenül a víz felett. Ez az első út oda (mert később még visszamentem persze) nem sikerült valami jól, mert az időjárás megint közbeszólt, és az alapból hideg időjáráson még dobott is az, hogy közvetlen partközelben voltam, így az óceán felől érkező szél nemcsak hogy nagy és erős volt, de iszonyúan hideg is. Így bár gyönyörű volt az óceán és maga az egész helyszín, nem igazán tudtam élvezni ebben a hidegben, a Cliff Walk-on pedig meg se próbáltam így elindulni a 40km/órás szélben. Hamar visszamentem a hotelba és már tudtam, hogy én ide még vissza fogok térni. |
- hét
Eljött az utolsó hét, és a munka már remekül ment, élveztem is most már nagyon is, eléggé meg is szoktam ezt a napi rutint. Az összes kollégámmal jól elvoltam, közülük párral rendes barátságot kötöttem. Írországról tudni kell, hogy a jó időt elég nehéz kifogni, így kértem egy plusz szabadnapot szombatra, rögtön amint láttam, hogy aznap meleg és napos idő lesz. Természetesen meg is kaptam, ezért már kora reggel elindultam vissza Ballybunion-ba hogy végre felfedezhessem és igazán fürödhessek az óceánban. Csodálatos időt töltöttem el ott most már, megmártóznom is sikerült az óceánban, és a Cliff Walk-ot is sikerült teljesítenem, minek köszönhetően olyan látványok tárultak elém, hogy nem is hittem a szememnek, annyira szép volt. Végül pedig, a legutolsó itt töltött szabadnapomon Killarney-be utaztam el, és este értem csak vissza Tralee-be. Killarney-t szinte végig bejártam, seafood chowder-t ettem megint, illetve whiskey-s fagyit, és még egy bárba is beültem egy újabb Guinness-re és egy Frozen Daiquiri-re. Sajnos a Nemzeti Parkba már nem sikerült eljutnom, mert arra már nem maradt időm, mert mire végig jártam magát a várost, már indulnom is kellett vissza a buszpályaudvarra.
Július 13-án délután vitt minket vissza ugyanaz a taxisofőr a Shannon-i repülőtérre, ahonnan elég későn szállt fel a gép, majdnem éjjel 1 volt mire visszaértünk Budapestre. Sikerült elbúcsúznom az ottani barátaimtól meg a munkatársaimtól is, és örültem amikor hazaérkeztem, de mégis szomorú is voltam, mert nagyon megszoktam már ott kint az életem, és rengeteg élményt illetve barátokat szereztem, akikkel még a mai napig tartom online a kapcsolatot. Nagyon hálás vagyok ezért az útért. |